پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

دکتر بدرلو دکترای عمران و مشاور شورای اسلامی تهران:عمق راه طی نشده توسعه و آبادانی شهرستان رباط کریم و بهارستان - پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

ورود به ایمیل

info@avayeparand.ir

اخبار

دکتر بدرلو دکترای عمران و مشاور شورای اسلامی تهران:عمق راه طی نشده توسعه و آبادانی شهرستان رباط کریم و بهارستان

توسعه و پیشرفت همواره یکی از سوالها و دغدغه های اساسی و مهم در ایجاد دگرگونی؛ تحول و تکامل جوامع مختلف بشری بوده است.افزایش سطح بهره مندی و رفاه،ارتقاء امنیت اجتماعی و امکان تحرک اجتماعی عمودی و افقی براساس ارزشهای حاکم بر جامعه از علائم توسعه و پیشرفت یک اجتماع است که علی الاصول در سایه پیشرفت­های علمی و تکنولوژیکی،دگرگونی تکاملی در نظام بهداشت و درمان،آموزش و مهندسی اقتصادی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی حاصل می گردد.از جمله مهمترین شاخص های ارزیابی توسعه یافتگی یک اجتماع سطح خدمات­رسانی به شهروندان می­باشد که می بایست دریک جامعه توسعه­یافته در سطح مطلوبی باشد. برخی از زمینه­های خدمات­رسانی شامل؛1-خدمات حمل و نقل 2- خدمات امنیتی و قضایی 3- خدمات آموزشی 4-خدمات درمانی 5-خدمات ورزشی 6-خدمات فرهنگی می باشد. با این مقدمه در این مقاله به بررسی و مرور میزان توسعه یافتگی و پیشرفت شهرستان­های رباط­کریم و بهارستان می­پردازیم. براساس دیدگاه دانشمندان علم مدیریت توسعه یافتگی و پیشرفت یک منطقه محصول مشترک اراده مردم و عملکرد مسئولین آن منطقه می­باشد. بنابراین اساس سهم مردم و مسئولین را می توان در میزان توسعه یافتگی و پیشرفت یک منطقه برآورد و به تفکیک بیان نمود.از این منظر به عنوان مثال ظهور و بروز نخبگان علمی (مثلا در کنکور،المپیادها و موارد مشابه) نخبگان ورزشی (مثلا در مسابقات و میادین مختلف ورزشی ملی و فراملی ) از بین افراد و جوانان بومی این دو شهرستان را می توان به تبلور اراده و تلاش جوانان شهرستان مرتبط دانست و یا اینکه تقید مضاعف و شایسته مردم به برگزاری مراسم و مناسبت های دینی و مذهبی نیز بی ارتباط با عملکرد مسئولین منطقه بوده و وابسته به اراده و علایق دینی مردم منطقه می باشد. در نقطه مقابل وضعیت شاخص های خدماتی (مثلا گسترده و کیفیت خدمات حمل و نقل عمومی در شهرستان ها)، درمانی (برخورداری و سطح دسترسی به مراکز درمانی و بهداشتی مورد نیاز) و فرهنگی-ورزشی (وضعیت سرانه فضاهای فرهنگی ورزشی) به طور مستقیم متاثر از عملکرد مسئولین مختلف منطقه می باشد.با این توصیف بی هیچ پیش داوری و قضاوتی تعیین سهم مردم و مسئولین را در توسعه یافتگی و پیشرفت این منطقه پر از استعداد و پتانسیل انسانی و غیر انسانی را به مردم واگذار می­کنیم که تا عمق ره طی نشده توسط مردم و مسولین شهرستان های رباط کریم و بهارستان مشخص گردد.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 میلاد 1397-07-30 10:11
سلام
مقاله بسیار شیرین و دلنشن شما را مطالعه کردن دیدگاهی دارید برای پیشرفت شهرسازی ، ورزشی ، فرهنگی و سیاسی شهر که در جای خود ستودنی میباشد اما عرض کنم که تمام سخنان شما در باب سخن است نتمها شما بلکه هیچ کدوم از سیاست مداران شهرستان تا کنون به قسمتهای متروکه شهرها نرفتند که ببینند با چه مشکلاتی روبرو هستند.
ازنظر بنده در کنار هدفهایتان و سخنانتان ایجاد شغل در شهرستان که موجب میشود هم شهرساخته و هم ورزشکار بالا رفته و هم فرهنگ و سیاسی پیشرفت کرده و مهم تر از همه طلاق کمتر میشود.
بسیار خوشحال شدم.
من اله توفیق
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات


tel.jpg

 

 

 

 

 

آخرین اخبار