پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

sL - پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

ورود به ایمیل

info@avayeparand.ir

sL

کَول ستان پرند، نمود هویت شهر! /تصویر غم انگیزی از ورودی قدیمی شهر

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای پرند، نزدیکی پرند با فرودگاه بین المللی از کیفیت های برتر دسترسی گردشگران داخلی و خارجی به این شهر است که لازمه آن شکل گیری تصویر زیبا و جذاب در ورودی شهر می باشد که در ورودی پرند از تصویر زیبا و جذاب خبری نیست.

ورودی شهرها اولین نقاطی است که اکثر مسافران با آن برخورد دارند و بخش عمده تصویر شهر در لحظه ورود به شهر شکل می‌گیرد، لذا ورودی ها‌ نقش عمده‌ای در شخصیت بخشی به شهر ایفا میکنند و پرداختن به موضوع ورودی و تدوین راهکارهایی برای زنده کردن مفهوم ورود به شهر ضروریست اما ورودی شهر پرند از دو طرف، وضعیت نگران کننده و مطروکه ای دارد.

همواره ورودی شهرها برای جذب گردشگر خارجی و داخلی و کسب درآمد برای شهر از اهمیت خاصی برخوردار است و می توان از آن به عنوان درآمد ویژه مورد توجه قرار گیرد و از همین پتانسیل به شکوفایی درآمدی دست پیدا کرد. در واقع زیباسازی و ساماندهی ورودی شهر و اهمیت نشان دادن به آن، ذهن مسافران را به خود جلب می نماید تا از این ورودی گذر نموده و از شهر بازدیدی داشته باشند.

توقف چند ردیفه وانتی های دوره گرد و دست فروشان در ورودی های پرند، هم از سمت اتوبان ساوه و هم از سمت جاده قدیم، نشان از بی نظمی و نابسامانی را دارد و بعضا ترافیک عبوری در برخی از ساعات شبانه برای خودروهای عبوری خطرساز و راه عبوری آنان مسدود و تردد در آن به کندی صورت می گیرد.

انتظار میرود متولیان امر شهری توجه ویژه ای به جنبه های زیبایی و هنری ورودی های شهر پرند داشته باشند و با طراحی خاص، هویت و شخصیت شهر را برای گردشگران داخلی و خارجی نمایان سازند تا بلکه جذابیت ها باعث رونق اقتصاد شهری شود.

 

ورزشکاران پرندی؛ توان فعالیت در شهر خود ندارند/ ورزشکاران از فقر و محرومیت امکانات رنج می برند

 

منزلت و افتخارات ورزشکاران پرندی باید محفوظ بماند بطوریکه به درخواست ها و انتظارات این قشر افتخارآور از جامعه توجه بیشتری شود

متولیان ورزش ، باید زمینه ی ایجاد امکانات ورزشی حداقلی جهت پیشرفت ورزش شهر پرند، با سرعت در دستور کار عملی خود فراهم نموده و راهکارهای روان سازی حمایتی سرمایه گذاری را مورد توجه ویژه قرار بدهند.

کمبود فضای ورزشی عمومی مناسب در اکثر رشته ها، باعث کاهش چشمگیر استقبال ورزشکاران از فعالیت و رشد در این شهر شده است تا جائیکه ورزشکاران این شهر توان ادامه فعالیت را ندارند زیرا فقر و محرومیت امکانات ورزشی بیداد می کند.

این وضعیت تاسف بار مجال و امکان رشد در اکثر رشته های ورزشی را گرفته و باعث سرخوردگی و گوشه گیری نخبه های ورزشی شهر میشود.

ورزشکاران شهر پرند از متولیان امور ورزش شهرستان انتظار دارند حداقل امکانات را جهت انجام فعالیت ورزشی را فراهم گردد.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بسترسازی در عرصه های خودباوری و توانایی عملی در تولید ملی

 

كارآفرینی به معنای خلاقیت در كار و ایجاد فرصت های جدید اقتصادی و تولیدی و خلق ارزش جدید با خطرپذیری در منابع مالی، از عوامل رشد..

مقدمه:

كارآفرینی به معنای خلاقیت در كار و ایجاد فرصت های جدید اقتصادی و تولیدی و خلق ارزش جدید با خطرپذیری در منابع مالی، از عوامل رشد و شكوفایی اقتصادی است، زیرا كارآفرینی در یك جامعه و اقتصاد به معنای پویایی و بالندگی است. جامعه ای كه در بستر كارآفرینی حركت می كند، جامعه زنده و پویا و فعال است. از این رو  می تواند بخش قابل توجهی از مشكلات و فشارهای بیرونی و درونی را تحمل كرده و پشت سر بگذارد. جامعه كارآفرین، از آستانه تحمل بسیار بالایی برخوردار است، زیرا خطرپذیری در آن بسیار بالا و در عین حال امری طبیعی و عادی تلقی می شود. در تعریف كارآفرینی همانند دیگر حوزه های علوم انسانی نوعی اختلاف در مولفه ها و عناصر معنایی و مفهومی آن وجود دارد، ولی شكی نیست كه مولفه هایی چون تعهد، خلاقیت و نوآوری، كار، تولید، خطرپذیری، مفید بودن و ایجاد ارزش جدید از مقدمات مفهومی و معنایی آن است. اصطلاح كارآفرینی در حوزه علم و عمل اقتصادی به فرآیند خلق ارزش جدید مادی یا معنوی از طریق یك تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن خطرهای ناشی از آن اطلاق می شود. در شرایط فعلی اقتصاد، کارآفرینان می‌توانند زمینه‌ساز بهره‌مندی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه باشند و از طریق افزایش سهم فعالیت‌های کارآفرینانه در تولید ناخالص داخلی سهیم باشند. اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که بتواند ضمن قوامیت برای جامعه، هرگونه فشار و بحران های داخلی و بیرونی را پشت سرگذاشته و با قدرت، اقتصاد پویا و شکوفایی را به نمایش بگذارد و با مقابله با هر بحرانی اجازه ندهد استقلال جامعه با خطر مواجه شود. تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بسترسازی در عرصه های خودباوری و توانایی فکری و عملی، تولید ملی، کار و تلاش مفید، تامین منابع انسانی و مالی، سیاست گذاری، برنامه ریزی، کارآفرینی و مانند آن است تا همه نیازهای جامعه فراتر از تقاضا تولید و عرضه شود بی آنکه تحت تاثیر هرگونه فشار جوامع سلطه گر استکباری قرارگیرد و از پویایی و شکوفایی باز ماند. رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… خامنه ای مدظله العالی استفاده از همه ظرفیتهای بخشهای دولتی و غیردولتی، اهتمام جدی به حل مشکلات معیشتی مردم، مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید ملی و مبارزه با اسراف را از لوازم اقتصاد مقاومتی دانسته و ازدیدگاه ایشان اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی كه در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین كننده رشد و شكوفایی كشور باشد. لازم به یادآوری است که اتکاء به مردم از ارکان اقتصاد مقاومتی محسوب می گردد و توجه جدی به بخش خصوصی لازمه اقتصاد مقاومتی در جهت پیشرفت کشور خواهد بود. یك ركن دیگر اقتصاد مقاومتى، حمایت از تولید ملى است؛ که در این زمینه فعالیت در بخشهای صنعت و كشاورزى و فعال سازی واحدهای کوچک و متوسط اقتصادی و تولیدی یعنی (SME) ها بسیار حائز اهمیت است.

نقش دولت در توسعه کارآفرینی:

نقش دولت در توسعه کارآفرینی به دو صورت است:

1)آموزش کارآفرینی و فراهم کردن زمینه آن:دولت باید در بخش آموزش طوری برنامه ریزی و سیاستگذاری کند که نیازهای آینده کشور را در این برنامه ها لحاظ کند.آموزش ها باید هدفدار و به سوی اقتصاد دانش بنیان حرکت کند که به کمک آن کشور بتواند ایجاد ارزش افزوده و اشتغال کند که این نیازمند به تحولی بسیار بزرگ در نظام آموزشی کشور می باشد.

۲ایجاد فرصت های کارآفرینی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی:فراهم کردن زمینة استفاده از فرصت ها در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی به عهده دولت است که باید این فرصت ها را ابتدا در کشور، سپس منطقه و در نهایت در سطح بین المللی شناسایی و معرفی کند. دراین صورت است که ما می توانیم  با ایجاد مزیت رقابتی ابتدا با کشور های منطقه و در مرحله بعد با کشورهای پیشرفته جهان رقابت کنیم. بازارهای مصرف و رشد جمعیت، نوعی فرصت به عنوان بازار مصرف هستند و در کشورهای منطقه و در اطراف ایران قرار دارند. دولت برای فعالیت های کارآفرینی ضمن این که نهاد سازی در حوزه های تامین مالی، آموزش کارآفرینی و مهمتر از آن استفاده از فرصت ها را در دستور کار قرار می دهد و اینها در واقع مکمل هم می باشند، باید تلاش کند طی فرآیندی، اقتصاد کشور به سمت رقابتی شدن در مقیاس جهانی حرکت کند که این یک مسیر طولانی است و هرچه دیرتر به این عرصه وارد بشویم رقبا بازار را از ما گرفته و از آن خود خواهند کرد.

اقتصاد تک محصولی آفت کارآفرینی ملی:

درحال حاضر بخش اعظم درآمدهای کشور وابسته به فروش نفت است و هنوز اقتصاد ما متاسفانه اقتصادی تک محصولی است و دچار مصیبت خام فروشی هستیم و هنوز هم کشورهای قدرتمند دنیا وقتی بخواهند در اقتصاد ایران اختلال ایجاد کنند به سراغ تحریم صنعت نفت مان می‌روند که این مسئله به تنهایی نشان دهنده وضعیت نامناسب و آسیب پذیری اقتصاد کشورمان است. از طرفی با نگاه به صنعت نفت و گاز ایران متوجه می‌شویم که در سالهای گذشته با وجود درآمدهای هنگفت و افسانه‌ای ناشی از فروش نفت متاسفانه سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و مناسبی در این صنایع  انجام نشده و  حتی سرمایه‌گذاری‌ها و هزینه‌های انجام شده نیز خروجی مناسبی نداشته اند.

امروزه کارآفرینی، زیربنای توسعه در هر كشوری است. در دوران كنونی، كشورهای توسعه یافته و پیشرفته با اتكا بر صنعتی سازی اقتصاد خود توانسته اند مراحل پیشرفت را به سرعت بپیمایند و در مسیر توسعه گام بردارند. در جهان امروز، كشورهای بسیار پیشرفته، فن آوری های جدید صنعتی را در سایه نوآوری های جامعه خود، خلق می كنند و از آنها در فرآیند تولید خود بهره می گیرند. و فن آوری های كهنه شده خود را به كشورهای در حال توسعه صادر می كنند. در جامعه ای كه مبتنی بر استراتژی های توسعه فراصنعتی است، دست یابی به اهداف بر پایه نوآوری، خلاقیت و توسعه منابع انسانی استوار شده است. در این كشورها، صنعتی سازی در كنار فعالیت صرفاً اقتصادی گاه به منزله عامل تعدیل كننده­ی مسائل و مشكلات اجتماعی تلقی می شود و زمینه وابستگی به یك محصول و اقتصاد تک محصولی را گام به گام حذف می كند.

رفاه امروز مستلزم توسعه فرهنگ کارآفرینی:

امروزه با فارغ التحصیل شدن تعداد بسیار زیادی دانشجو و مشکل حاد  بیکاری، ضرورت ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در جامعه بیشتر احساس می شود. با توجه به کوچک شدن دولت و کاهش وضعیت استخدام در سازمان ها و شرکت های دولتی و پایین بودن میزان صادرات غیر نفتی و ورود کالاهای نامرغوب خارجی هر شهروند ایرانی را به فكر پیرامون این نکته وا می دارد که چگونه و چه وقت می توان از اقتصاد تک محصولی (نفت) خودمان را نجات دهیم و با اقتصادی چند محصولی و پویا خود را از وابستگی برهانیم. این دغدغه بایستی مسئولان را واداشته تا با الگو برداری از کشورهای پیشرفته و بومی سازی آن در کشور، حتی الامکان این گره کور را با توسعه کارآفرینی و ایجاد فرهنگ کارآفرینی باز کنند/نادرنادری

نقش پلیس ساختمان شهرداری در ساخت و سازهای غیر مجاز چیست؟؟// نقض قوانین، احمال کاری یا تخلف

 
چرا برای ساخت سازهای غیرمجاز بستر امن و مناسب مهیاست؟؟!!
پدیده شوم تخلفات بی شمار ساخت سازهای غیرمجاز در شهر، معضلی است که بازنده آن مردم و شهرداری و برنده آن سودجویان ساخت سازهای غیرمجاز و ماموران احمالگر اجرائیات پلیس ساختمانی است.
اجازه ساخت و ساز غیرمجاز و چشم پوشی از تخلفات ساختمانی توسط ماموران پلیس ساختمان شهرداری، وضعیت نگران کننده ای در این حوزه رقم خواهد زد.
اجرائیات پلیس ساختمان شهرداری در بیشتر مواقع به مالکین ساخت و سازهای غیرمجاز مشاوره و چراغ سبز نشان داده تا هر چه سریعتر روند تخلف هموار گردد و در حین تخلف ساختمانی ماموران پلیس ساختمانی به محل پروژه مراجعه نکرده یا اینکه اگر هم حضور داشته باشند بصورت خنثی عمل می کنند تا منافع طرفین تامین شود!!
واحد اجرائیات پلیس ساختمانی شهرداری نیازمند تغییر و تحول اساسی در داخل خود است چونکه روزانه شاهد رشد قارچ گونه ساخت سازهای غیرمجاز و متعدد بوده که وجود این معضل نشان از نبود نظارت و هماهنگی درون مجموعه ای و وجود افراد دلسوز و متعهد در این بخش حیاتی شهرداری است که لازم است در این خصوص اقدامات اساسی صورت بگیرد.
 

تبلیغات


tel.jpg

 

 

 

 

 

آخرین اخبار