پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

news - پایگاه اطلاع رسانی آوای پرند

ورود به ایمیل

info@avayeparand.ir

news

پس از ۲۰ سال سردرگمی؛ نانوایی‌های پرند صاحب پروانه کسب شدند !

نظام ملکشاهی فرماندار شهرستان رباط‌کریم در خصوص صدور پروانه فعالیت ۲۲ واحد خبازی در شهر پرند که دارای مجوز بودند، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت سهمیه آرد و ازدیاد خرید و فروش‌های خارج از ضوابط دولتی، برای رفع دغدغه نانوایان و مطالبات مردمی، رایزنی‌های لازم با استاندار تهران و مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران انجام شد و بعد از ۲۰ سال نانوایی‌های شهر پرند صاحب پروانه کسب شدند.

وی در خصوص سهمیه آرد این نانوایی‌ها گفت: دغدغه دولت، حاکمیت و نظام معیشت مردم است و با توجه به این که نان قوت اصلی سبد خانوار است، با تمهیدات و پیگیری‌های انجام شده، از این پس برای این نانوایی‌ها سهمیه آرد دولتی در نظر گرفته خواهد شد.

فرماندار شهرستان رباط‌کریم در خصوص بازدید تیم‌های بازرسی از نانوایی‌های شهرستان در خصوص اجرایی کردن پروتکل‌های بهداشتی افزود: نظارت‌های جدی در راستای ارتقای کیفیت نان، طرح نمونه‌برداری از نانوایی‌ها و حذف افزودنی‌های غیر‌مجاز، کمیت خمیر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زمان پخت و توزیع، مورد توجه مراکز بهداشت و دستگاه‌های نظارتی قرار گیرد و در صورت رؤیت با متخلفان برخورد قانونی شود تا بتوانیم شاهد ایجاد آرامش خاطر نسبی در بین مردم و جامعه باشیم/خبرگزاری فارس

سیل بر محرومیت سیستان و بلوچستان افزود/ مظلومیت سیستان و بلوچستان را دریابیم

 

بارندگی شدید اخیر چند روز گذشته در سیستان و بلوچستان سبب جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها شده وخسارت زیادی بر راههای ارتباطی و زیرساختهای منطقه وارد نمود.

هموطنان عزیز درگیر سیل، همچنان چشم امیدشان به حمایت و همیاری ملت شریف وسخاوتمند ایران هستند و در حال حاضر نیازمند فوری کمک های مردمی از قبیل چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی می باشند.

 

 

 

 

کَول ستان پرند، نمود هویت شهر! /تصویر غم انگیزی از ورودی قدیمی شهر

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای پرند، نزدیکی پرند با فرودگاه بین المللی از کیفیت های برتر دسترسی گردشگران داخلی و خارجی به این شهر است که لازمه آن شکل گیری تصویر زیبا و جذاب در ورودی شهر می باشد که در ورودی پرند از تصویر زیبا و جذاب خبری نیست.

ورودی شهرها اولین نقاطی است که اکثر مسافران با آن برخورد دارند و بخش عمده تصویر شهر در لحظه ورود به شهر شکل می‌گیرد، لذا ورودی ها‌ نقش عمده‌ای در شخصیت بخشی به شهر ایفا میکنند و پرداختن به موضوع ورودی و تدوین راهکارهایی برای زنده کردن مفهوم ورود به شهر ضروریست اما ورودی شهر پرند از دو طرف، وضعیت نگران کننده و مطروکه ای دارد.

همواره ورودی شهرها برای جذب گردشگر خارجی و داخلی و کسب درآمد برای شهر از اهمیت خاصی برخوردار است و می توان از آن به عنوان درآمد ویژه مورد توجه قرار گیرد و از همین پتانسیل به شکوفایی درآمدی دست پیدا کرد. در واقع زیباسازی و ساماندهی ورودی شهر و اهمیت نشان دادن به آن، ذهن مسافران را به خود جلب می نماید تا از این ورودی گذر نموده و از شهر بازدیدی داشته باشند.

توقف چند ردیفه وانتی های دوره گرد و دست فروشان در ورودی های پرند، هم از سمت اتوبان ساوه و هم از سمت جاده قدیم، نشان از بی نظمی و نابسامانی را دارد و بعضا ترافیک عبوری در برخی از ساعات شبانه برای خودروهای عبوری خطرساز و راه عبوری آنان مسدود و تردد در آن به کندی صورت می گیرد.

انتظار میرود متولیان امر شهری توجه ویژه ای به جنبه های زیبایی و هنری ورودی های شهر پرند داشته باشند و با طراحی خاص، هویت و شخصیت شهر را برای گردشگران داخلی و خارجی نمایان سازند تا بلکه جذابیت ها باعث رونق اقتصاد شهری شود.

 

رشیدزاده / چشم پوشی ها در حوزه نظارت منجر به بروز تخلفات می شود

 

حجت اسلام و المسلمین رشیدزاده رئیس دادگستری شهرستان رباط کریم در جلسه شورای فرهنگ عمومی ،اعلام کرد:دستگاه قضایی در خصوص مبارزه با رانت خواران حوزه بانکی و مفاسد اقتصادی موفق عمل کرده و اگر نظارت بانک‌مرکزی بهتر و جدی تر بود، خیلی از مشکلات حوزه بانکی را شاهد نبودیم

وی در ادامه افزود : بدلیل ضعف نظارت فردی که داماد وزیر است ، اینطور با زد و بند ، رانت و به سهولت میلیاردها تومان تسهیلات می گیرد و با منطق بچه گانه کار خود را توجیه می کند و این خود حکایت گر این مهم است که بروز تخلفات بدلیل ضعف نظارت است.

رئیس دادگستری شهرستان در خصوص رفع موانع تولید هم از آمادکی دادگستری شهرستان با دستگاهای ذیربط خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را تا به امروز انجام داده ایم و این همکاری ادامه خواهد داست تا موانع رفع تولید مرتفع گردد تا رونق اقتصادی محقق شود اما این مهم مستلزم همکاری و ارتباط تمام دستگاه ها می باشد.

ورزشکاران پرندی؛ توان فعالیت در شهر خود ندارند/ ورزشکاران از فقر و محرومیت امکانات رنج می برند

 

منزلت و افتخارات ورزشکاران پرندی باید محفوظ بماند بطوریکه به درخواست ها و انتظارات این قشر افتخارآور از جامعه توجه بیشتری شود

متولیان ورزش ، باید زمینه ی ایجاد امکانات ورزشی حداقلی جهت پیشرفت ورزش شهر پرند، با سرعت در دستور کار عملی خود فراهم نموده و راهکارهای روان سازی حمایتی سرمایه گذاری را مورد توجه ویژه قرار بدهند.

کمبود فضای ورزشی عمومی مناسب در اکثر رشته ها، باعث کاهش چشمگیر استقبال ورزشکاران از فعالیت و رشد در این شهر شده است تا جائیکه ورزشکاران این شهر توان ادامه فعالیت را ندارند زیرا فقر و محرومیت امکانات ورزشی بیداد می کند.

این وضعیت تاسف بار مجال و امکان رشد در اکثر رشته های ورزشی را گرفته و باعث سرخوردگی و گوشه گیری نخبه های ورزشی شهر میشود.

ورزشکاران شهر پرند از متولیان امور ورزش شهرستان انتظار دارند حداقل امکانات را جهت انجام فعالیت ورزشی را فراهم گردد.

تبلیغات

 

 

 

 

 


 

آخرین اخبار